Лас Вегас, който е построен в пустинята, известен е с казината, хотелите и бляскавото неоново осветление, днес е облечен в предколедно бяло. Натрупа десетина сантиметра сняг.
Несвикналият със зимни условия град изпадна в транспортен колапс, училищата затвориха. Много полети бяха отменени. Туристите веднага се втурнаха да се възползват от невероятната възможност да се снимат пред символите на града като хотел Луксор или надписа ”Добре дошли във величествения Лас Вегас”, покрити със сняг. Трудно обаче някой може да повярва, че ще има бяла Коледа в града, в който от 1937 г. насам истински сняг е валял само два пъти, посочва “Ютарни лист”. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.