Мъжете вече имат оправдание за по-честите си простуди и кашлица. Както стана ясно, според учени имунната система на мъжете действително е може би по-слаба от женската, предаде Би Би Си.
Такива са резултатите от изследвания, проведени от учени в университета “Макгил” в Монреал. Съгласно данните, получени от експериментите, причината за по-голямата устойчивост към заболяванията е хормонът естроген, какъвто в големи количества има в женския организъм. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.