Индексът “Никей” се покачи с над 5%

https://blitz.bg/svyat/indeksat-nikey-se-pokachi-s-nad-5_news26080.html Blitz.bg

Основният индекс на Токийската фондова борса “Никей” днес нарасна с над 5% на фона на надеждите на брокерите за новит стъпки, които ще предприеме американското правителство за борба с рецесията.

В хода на търговията “Никей” се вдигна с 404,51 пункта до 8 322,02 пункта, което представлява 5,11% в сравнение със стойността от приключванетона търговията в петък. Индексът отразява котировките на водещите 225 японски компании. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай