Индексът “Никей” скочи с 10%

https://blitz.bg/svyat/indeksat-nikey-skochi-s-10_news18413.html Blitz.bg

Половин час след отварянето на токийската фондова борса индексът “Никей” отбеляза повишение от 10% (225 пункта) .

Неговото възходящо движение последва покачването на основните индекси на фондовите пазари в Европа и САЩ вчера, отразили положителната реакция на инвеститорите спрямо предприетите мерки за преодоляване на финансовата криза от водещите икономически сили. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай