Индексът “Никей” тръгна нагоре

https://blitz.bg/svyat/indeksat-nikey-tragna-nagore_news18935.html Blitz.bg

Търговете на Токийската фондова борса днес започнаха с покачване на котировките с 1,43%.

Индексът “Никей”, отразяващ акциите на 225-те водещи апонски компании, се увеличи със 121,12 пункта. Вероятно на нагласите на япанските финансисти е повлияло покачването на американския фондов пазар в края на тръжната сесия вчера, когато индексът “Дау Джоунс” се увеличи с над 4,5%. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай