Индиец отличен с наградата “Букър”

https://blitz.bg/svyat/indiec-otlichen-s-nagradata-bukar_news18620.html Blitz.bg

Индиецът Аравинд Адига с романа си “Белият тигър” снощи беше отличен с наградата “Букър” за 2008 г., се съобщава на сайта The Man Booker Prize.

На сайта творбата на Адига се характеризира като “притегателен и зъл роман, пропит от черен хумор” и като портрет без украси на Индия, видяна от самото дъно. Романът разказва за пътя на индийско момче от селото до търговските му успехи. 33-годишният Адига, роден в Мадрас, сега живее в Мумбай. Учил е в Колумбийския университет и в Оксфорд, работил е като кореспондент на списание “Тайм” в Индия. Наградата The Man Booker Prize се връчва за най-добър роман на английски език, написан от поданик на Британската общност или от гражданин на Ирландия, припомня ЛентаРу. /БЛИЦ
 

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай