“Интернетхолиците” - депресирани

https://blitz.bg/svyat/internetholicite-depresirani_news69713.html Blitz.bg

Хората, които дълго сърфират в Интернет, по-често проявяват признаци на депресия, открили британски учени, съобщи Би Би Си.

Изследването, публикувано в Psychopathology, е първото по рода си мащабно проучване върху връзката между ползването на интернет и депресията. То е направено сред 1319 души от 16 до 51-годишна възраст.

Резултатите от изследването показват, че колкото по-дълго хората прекарват пред компютъра, толкова по-подтиснати се чувстват.

Учените обаче не са наясно дали интернет причинява депресията или зависимостта е обратната - хората с депресивни проблеми се пристрастяват към глобалната мрежа.

„Интернетхолиците” обаче по-често заместват реалното общуване с чатове и социални мрежи.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай