Ирак подписа договор за 3 млрд. долара с “Дженерал електрик”

https://blitz.bg/svyat/irak-podpisa-dogovor-za-3-mlrd-dolara-s-dzheneral-elektrik_news27506.html Blitz.bg

Договор за 3 милиарда долара за доставки на производствено оборудване за електроцентрали подписа правителството на Ирак с най-голямата американска компания “Дженерал електрик”. Това съобщава вестник “Файненшъл таймс”, предаде ИТАР-ТАСС.

В рамките на договора “Дженерал електрик” ще продаде на Ирак 56 турбини. Така Ирак ще може двойно да увеличи производството си на електроенергия. По данни на “Файненшъл таймс” турбините ще бъдат пуснати в действие до края на 2010 г. В момента в Ирак има остър недостиг на електроенергия. Дори в Багдад в жилищните квартали ток има само по 12 часа на денонощие. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай