Иран може да използва ядрено оръжие срещу САЩ

https://blitz.bg/svyat/iran-mozhe-da-izpolzva-yadreno-orazhie-sreshtu-sasht_news27561.html Blitz.bg

Израелският министър на отбраната Ехуд Барак предупреди Вашингтон, че ако Иран се сдобие с ядрено оръжие, може да го използва срещу САЩ, предаде Газета.Ру.


“Ако Иран успее да създаде дори и най-примитивното ядрено оръжие, с което бе унищожен Хирошима, той няма да се замисли, а ще го натовари на кораб, ще го снабди с детонатор с дистанционно управление и ще го изпрати към някое важно пристанище на крайбрежието на САЩ”, заяви Барак на пресконференция в Тел Авив. Отговаряйки на въпрос, свързан с възможността за нанасяне на превантивен удар по Иран, Барак каза: “Не изключваме никакви варианти, и съветваме това да направи и останалия свят”. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай