Иран: Ще отвърнем на всеки удар от САЩ или Израел

Ще атакуваме интересите, базите и силите им, където и да се намират и когато преценим за необходимо - заяви Техеран

https://blitz.bg/svyat/iran-shte-otvarnem-na-vseki-udar-ot-sasht-ili-izrael_news1082014.html Blitz.bg

Иранският министър на отбраната Азиз Насирзаде заяви, че Техеран ще отвърне на всеки удар от САЩ или Израел. Това предават световните агенции.

"Ако тази война бъде инициирана от САЩ или ционисткият режим (Израел), Иран ще атакува интересите, базите и силите им, където и да се намират и когато прецени за необходимо", каза Насирзаде в ефира на иранската държавна телевизия.

По-рано израелският премиер Бенямин Нетаняху заплаши, че в отговор на ракетния удар по летище „Бен-Гурион“ в Тел Авив, нанесен от проиранските йеменски бунтовници хуси, ще отвърне на Техеран „във време и място, избрани от Израел“, става ясно от информацията.

„Нападенията на хусите произтичат от Иран. Израел ще отговори на нападението на хусите срещу най-голямото ни летище „Бен-Гурион“ на техните ирански терористични господари във време и на място, избрани от нас", написа Нетаняху в социалната мрежа „Екс“.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай