Излагат рисунки на Фелини в Холивуд

https://blitz.bg/svyat/izlagat-risunki-na-felini-v-holivud_news25255.html Blitz.bg

Над 1000 рисунки и драскулки на Федерико Фелини ще бъдат показани в изложба от 23 януари до 19 април в Холувид, по случай обявяването на номинациите за наградата Оскар, съобщи вестник „Кориере дела сера“. Рисунките ще бъдат показани в седалището на Academy Awards в Лос Анджелес.

Починалият преди 15 години режисьор е „писал“ под формата на рисунки, за да подхранва творческото си въображение.
По този начин Фелини е последвал съвета да си води дневник на психоаналитика си Ернст Бернхард. Режисьорът е водил дневника си с рисунки в периода между 1960 и 1990 година.
През 2007 в Рим също беше организирана подобна изложба, която след това бе показана и в Падуа и Римини. В рисунките преобладават темите, свързани със семейството, с Джулиета Мазини, вечната му муза, с терзанията на режисьора, свързани с масовите унищожения. Цветовете, лицата и сцените са на практика същите, които се явяват и във филмите му.
Рисунките бяха издадени и в „Книгата на сънищата“, която публикува в Италия през 2007 издателската къща „Рицоли“./БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай