Министерството на здравеопазването на Израел потвърди първия случай на свински грип в страната, съобщи радио “Кол Исраел”.
Заболелият е млад мъж, върнал се миналата седмица от Мексико, където болестта порази над 1 500 души и по последни данни е причинил смъртта на 152 души.
Със съмнения за свински грип в Израел е приет в болница още един пациент, който също е бил в Мексико и се е върнал със симптоми на простуда, посочва РИА “Новости”. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.