Израел пропусна автомобили с 25 млн. долара за заплати да влязат в Ивицата Газа

https://blitz.bg/svyat/izrael-propusna-avtomobili-s-25-mln-dolara-za-zaplati-da-vlyazat-v-ivicata-gaza_news26719.html Blitz.bg

Израел позволи на бронирани автомобили, превозващи 100 млн. шекела (около 25 млн. долара), да влязат в контролираната от ислямистката групировка ХАМАС Ивица Газа.

Парите са предназначени за заплати на държавните служители. Липсата на пари в брой принуди банките в палестинския анклав да затворят клоновете си още миналата седмица. За заплатите на палестинските служители са нужни общо окло 250 млн. шекела, от които 100 млн. не достигаха. /Ройтерс

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай