Извънредно положение в Зимбабве заради епидемията от холера

https://blitz.bg/svyat/izvanredno-polozhenie-v-zimbabve-zaradi-epidemiyata-ot-holera_news25677.html Blitz.bg

Властите в Зимбабве обявиха днес въвеждане на извънредно положение заради епидемията от холера, отнела живота на над 550 души.

По думите на министъра на здравеопазването на Зимбабве Дейвид Париренятва болниците в страната се нуждаят спешно от лекарства, храни, оборудване и персонал. В съобщението се отбелязва, че ръководството на страната е помолило международната общност да окаже спешна помощ, за да се справи с епидемията. /Би Би Си
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай