Какво се случва?! Зеленски тресна телефона на Макрон ВИДЕО
Украинският президент обясни, че френският му колега му се е обадил и добави, че често общува с него по този начин, поне веднъж на ден
По време на онлайн брифинг с журналисти президентът Володимир Зеленски получи обаждане от френския лидер Еманюел Макрон, което беше принуден да отклони. Това съобщават украински медии.
От видеоклип на конфузния момент се вижда, че Зеленски вдига телефона и обяснява на колегата си, че не може да говори, обещавайки да му се обади след 15-20 минути.
Зеленски обясни, че френският президент му се е обадил и добави, че често общува с него по този начин, поне веднъж на ден.
„Да, току-що говорих с президента Макрон. Ние общуваме с него много често, средно веднъж на ден“, каза Зеленски.
Фронтови новини
Преди това по време на онлайн брифинга президентът съобщи, че военновъздушните сили на Украйна са получили поредна партида на изтребители Ф-16, но не назова страната, от която са дошли, нито точния им брой.
„Нови Ф-16 пристигнаха. Руснаците лъжат, че са свалили нещо там... нищо не са свалили. И добрата новина е, че няколко самолета Ф-16 вече са в Украйна“, каза той.
Миналия месец датският министър на отбраната Троелс Лунд Поулсен каза, че Дания вече е доставила 12 от 19-те обещани изтребители Ф-16 на Украйна.
В началото на февруари стана известно, че Военновъздушните сили на Украйна са получили втората си партида бойни самолети Ф-16 от Холандия. Общо страната се ангажира да прехвърли 24 бойни самолета като част от военната си помощ.
Последвайте ни
Виждате ли Истинското Лице на господин Зеленски
Ама тай е неадекватен.
Май ти не си у ред ....до 456.
Какво му е....милее за родината си.....как неадекватен.........СЛАВА УКРАИНЕ.....
ами не адекватен е взел е повече наркотици милее как да унищожи нацяло украина
Розов Телефон...
Путин да си приготви една кофичка с пуканки. Доскорошните съюзници започнаха да се самосанкционират. ЕК е обявила,че ще наложи мита на Америка за 26 милиарда долара.