Канадец осъден за убийство вследствие на заразяване със СПИН

https://blitz.bg/svyat/kanadec-osaden-za-ubiystvo-vsledstvie-na-zarazyavane-sas-spin_news43193.html Blitz.bg

Канадец бе признат за виновен за убийството на две жени и сексуално насилие срещу няколко други, тъй като не ги е уведомил, че е вирусоносител на СПИН, пред да прави секс без предпазни средства с тях.

52-годишният Джонсън Азига е бил наясно от 1996 г., че е серопозитивен и е имал публична заповед да уведомява бъдещите си сексуални партньорки за това. Той е първият канадец, осъден за убийство за безотговорно разпространение на HIV-вируса. “Това безспорно е прецедент за Канада, защото сега имаме присъда за убийство от първа степен, включващо предаване на СПИН”, заяви прокурор Карън Ший пред вестник “Отава Ситизън”. Седем от партньорките на Азига са заразени и две починаха от рак, следствие от СПИН. Няколко други са били подложени на същия риск, но не са успели да прихванат вируса. Според защитата Азига е депресиран и болен и не е застрашил преднамерено живота на партньорките си. Жертвите заявиха, че не биха правили секс с него, ако са знаели, че е серопозитивен. Размерът на присъдата ще бъде обявен на 7 май. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай