Кубинският президент Раул Кастро заяви, че страната му и САЩ могат да направят “взаимни жестове”, за да положат основи за преговори между него и Барак Обама.
По думите на Кастро подобен жест може да стане освобождаването на затворниците във всяка от двете държави, които са поданици на другата. Кубинският лидер даде да се разбере, че Хавана е заинтересована най-много от освобождаването на петима кубинци, осъдени на продължителни присъди затвор в САЩ за шпионаж. В родината им те са смятани за национални герои. Кастро обаче не уточни срещу кого биха искали да ги разменят. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.