Катастрофата в Израел е в резултат на “хулиганство” от страна на шофьорите

https://blitz.bg/svyat/katastrofata-v-izrael-e-v-rezultat-na-huliganstvo-ot-strana-na-shofyorite_news27413.html Blitz.bg

Причина за катастрофата на автобус недалеч от израелския град Ейлат е “хулиганство” от страна на шофьорите, които са решили да си проведат състезания по серпантината, предаде РИА Новости, цитирайки вестник “Хаарец”.


В автобуса, пропаднал в дълбока пропаст, са се намирали 49 руснаци – главно служители на туроператорска компания, пристигнали от Санкт Петербург, както и двама израелци – шофьорът и екскурзоводът. По сведения на руското посолство в Израел жертвите са 24. По-рано дипломатите съобщиха за 30 загинали. Местните власти съобщават за 25 жертви – 22 жени и трима мъже – без да съобщават за националността им. Руснаците, представители на туроператорската фирма са пристигнала с чартърен полет от Русия, а след това с два автобуса са се отправили към единствения израелски курорт на Червено море Ейлат. “Двамата шофьори са започнали да спорят кой пръв ще стигне до крайния пункт. Спор, прераснал в опасно състезание”, заяви министърът на транспорта Шаул Мофаз. По пътя единият автобус падна в пропаст, дълбока 70-80 метра. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай