Китайски инвеститор иска да вземе Опел

https://blitz.bg/svyat/kitayski-investitor-iska-da-vzeme-opel_news50463.html Blitz.bg

В борбата за изземане на контролния пакет акции на намиращия се в немилост заради световната финансова криза германски автомобилен концерн Опел се намеси още един сериозен кандидат, съобщава ДПА.

Министърът на икономиката в Германия Карл Теодор Гутенберг потвърди в Берлин, че става въпрос за китайски инвеститор. Засега обаче Гутенберг не пожела да даде повече подробности, но според “Financial Times Германия”, позоваващ се на свой собствени източници, кандидатът е китайският автомобилен концерн BAIC. /БЛИЦ


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай