Китайски спътник падна на Луната

https://blitz.bg/svyat/kitayski-spatnik-padna-na-lunata_news37839.html Blitz.bg

Китайският спътник “Чан`ъ-1”приключи 16-месечната си мисия и падна на Луната по план, съобщи китайската информационна агенция “Синхуа”.

Космическият апарат обиколи няколко пъти земния спътник в рамките на мисията си, за да бъде съставена негова подробна карта. Падането на спътника е проба преди изстрелването на луноход, което е плавнирано за 2012 г. Преди това обаче Китай ще изстреля още един спътник на Луната, “Чан`ъ-2”. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай