КНДР поиска американските експерти в Йонбьон да напуснат страната

https://blitz.bg/svyat/kndr-poiska-amerikanskite-eksperti-v-yonbyon-da-napusnat-stranata_news44574.html Blitz.bg

Пхенян изиска от американските експерти, наблюдаващи спирането на ядрения реактор в Йонбьон, да напуснат КНДР, предаде ИТАР-ТАСС.


Това съобщи официалният представител на държавния департамент на САЩ Робърт Уд. “Севернокорейските власти помолиха американските правителствени експерти, наблюдаващи спирането на реактора, да напуснат страната”, каза Уд. По негови думи “това е крачка назад”. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай