Пхенян изиска от американските експерти, наблюдаващи спирането на ядрения реактор в Йонбьон, да напуснат КНДР, предаде ИТАР-ТАСС.
Това съобщи официалният представител на държавния департамент на САЩ Робърт Уд. “Севернокорейските власти помолиха американските правителствени експерти, наблюдаващи спирането на реактора, да напуснат страната”, каза Уд. По негови думи “това е крачка назад”. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.