Преговорите с американската администрация, която е “настроена враждебно” спрямо КНДР, са безсмислени, се посочва в изявление на севернокорейското министерство на външните работи.
Корейските дипломати смятат, че САЩ “продължават с опитите си да унищожат политическата система и идеологията, избрани от народа на КНДР”. “Американският президент нарече изстрелването на нашия спътник “провокация”, а държавният секретар нарече нашата политическа система “тирания”. Затова преговорите с вражделно настроените САЩ са безсмислени”, се казва в документа. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.