КНДР разполага изтребители по границата с Южна Корея

https://blitz.bg/svyat/kndr-razpolaga-iztrebiteli-po-granicata-s-yuzhna-koreya_news42553.html Blitz.bg

Северна Корея разполага изтребители МиГ-23 съветско производство по източното крайбрежие на Корейския полуостров близо до границата с Южна Корея. Това съобщи агенция Йонхап, като се позова на източник от командването на ВВС на Република Корея, където тези мерки се свързват с изстрелването на севернокорейската балистична ракета, планирано за 4-8 април.

Командването на южнокорейските ВВС разглежда тази стъпка като “предупреждение” от страна на Пхенян по отношение на Южна Корея, Япония и САЩ, които обявиха, че внимателно ще следят изстрелването на ракетата и ще предприемат “необходимите мерки за сигурност”, посочва ИТАР-ТАСС. На командването на силите за самоотбрана на Япония е издадена заповед ракетата или нейни фрагменти да бъдат свалени, ако тяхното падане застрашава територията на страната или териториалните й води. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай