Колумбийски министър подаде оставка, за да участва в изборите

https://blitz.bg/svyat/kolumbiyski-ministar-podade-ostavka-za-da-uchastva-v-izborite_news49205.html Blitz.bg

Колумбийският министър на отбраната Хуан Мануел Сантос подаде оставка, за да издигне кандидатурата си за президентските избори в страната през 2010 г.

Сантос обяви, че ще се бори за президентския пост, ако настоящият държавен глава Алваро Урибе реши да не се кандидатира за трети мандат. “Ако той реши да не се кандидатира за нов мандат, аз ще бъда кандидат”, каза министърът. До момента Урибе не е решил дали да се бори за още един мандат. Освен това той няма и правото да го направи. В момента депутатите обсъждат възможността да бъде проведен референдум за удължаване на президентските пълномощия. Сантос, който е бивш редактор на вестник и министър на финансите, е част от едно от най-влиятелните колумбийски семейства и е член на ръководството на партията, оглавявана от Урибе. Според последни социологически проучвания шансовете му на предстоящите избори не са за пренеберегване. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай