Русия и Грузия водят тайни преговори за нормализиране на двустранните си отношения, пише вестник “Комерсант”. За това съобщава пред изданието ръководителят на Съюза на всички грузинци в Русия Михаил Хубутия, който по собствените му думи играе ролята на един от посредниците.
Хубутия разказа, че на състояла се в края на ноември среща с президента на Грузия Михаил Саакашвили в Мюнхен те са обсъдили възможността за подновяване на въздушните връзки между Русия и Грузия, както и за възстановяване на дипломатическите отношения. По мнението на Хубутия Саакашвили е разочарован, че на Грузия така и не й предоставиха план за действие за членство в НАТО и той вече разбирал, че е нужен диалог с Русия. ЛентаРу отбелязва, че от пресслужбата на грузинския президент не са коментирали изявленията на Хубутия. Той обаче не уточнява кой от руското ръководство го е упълномощил да води преговори със Саакашвили. По-рано Москва многократно заяви, че възстановяването на отношенията с Грузия е възможно само в случай на смяна на нейното ръководство. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.