Концернът Фолксваген/Порше иска да е №1 в света

Мартин Винтеркорн

https://blitz.bg/svyat/koncernat-folksvagenporshe-iska-da-e-1-v-sveta_news57830.html Blitz.bg

Новият германски концерн Фолксваген/Порше ще се стреми да се изкачи на върха на автомобилната индустрия, съобщава ДПА.

БЛИЦ припомня, че вчера от Фолксваген обяви, че до края на годината ще изкупи 42% от контролния пакет акции на Порше и на практика така двата концерна ще се слеят. "Новият концерн със сигурност има потенциала да бъде №1 в света", сподели шефът на Фолксваген Мартин Винтеркорн в централата на компанията във Волфсбург.

Концернът има безупречна платформа за развитие, глобално присъствие и висока технологична компетентност. Най-големият автомобилен производител досега е японският концерн Тойота. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай