Корабът “Союз” изстрелян към Международната космическа станция

https://blitz.bg/svyat/korabat-soyuz-izstrelyan-kam-mezhdunarodnata-kosmicheska-stanciya_news41565.html Blitz.bg

Ракетата-носител “Союз-ФГ” с екипажа на 19-ата експедиция на Международната космическа станция руснака Генадий Падалка и американеца Майкъл Барат, както и космическия турист, един от основателите на “Майкрософт” Чарлс Симони, беше изстреляна от космодрума Байконур, съобщиха за РИА “Новости” от Центъра за управление на полетите край Москва.

По-късно ИТАР-ТАСС предаде, че в 13,58 ч. бълг. време корабът “Союз” успешно се е отделил от ракетата-носител и е излязъл в разчетената орбита. Скачването на кораба “Союз” с Международната космическа станция е планирано за 28 март в 15,14 ч. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай