Космонавтите пак потрошиха тоалетната на МКС

https://blitz.bg/svyat/kosmonavtite-pak-potroshiha-toaletnata-na-mks_news18363.html Blitz.bg

Основният санитарен възел на Международната космическа станция отново излезе от строя, предаде американската телевизия "Фокс Нюз".

Представител на НАСА съобщи пред телевизията, че има счупване в газовия сепаратор и в момента руските специалисти се опитват да решат този проблем. Космонавтите на станцията ползват резервната тоалетна, която се намира на скачения космически кораб "Союз ТМА-12". Източник на агенция "Интерфакс" от руския ракетно-космически отрасъл, запознат със ситуацията, но пожелал да остане анонимен, потвърди информацията, че днес тоалетната не е била наред. По думите му обаче проблемът вече е отстранен от екипажа. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай