Мъж открадна самолет в Канада, пресече американската граница и без да обръща внимание на подгонилите го 2 изтребителя от военно-въздушните сили на САЩ, прелетя през територията на 4 щата и се приземи на шосе в щата Мисури, съобщиха от обединеното американско-канадско командване за въздушно-космическа отбрана.
Според канадски данни отвлеченият самолет е едномоторен “Чесна 172”, “взет назаем” от територията на колежа “Confederation” в град Тъндър Бей, провинция Онтарио. “Изглежда някой е прескочил оградата и просто се е качил в самолета. Ключовете си били на мястото, тъй като малко преди това машината била използвана от студенти”, съобщи вицепрезидентката на колежа. Излетелите за прехващане два изтребителя “F-16” на военно-въздушните сили на Националната гвардия в щата Уискънсин преследвали нарушителя цели 7 часа на територията на 4 щата. Когато откраднатият самолет се приближил към управата на щата Уискънсин в Медисън, властите решили да евакуират сградата. По данни на пилотите на изтребителите крадецът не реагирал на опитите им да се свържат с него. В крайна сметка той кацнал на шосе край град Пидмънт в щата Мисури и се укрил. Самолетът прелетял 1 261 километра. Впоследствие пътните власти успели да арестуват заподозрян. Това е 31-годишният Адам Дилън Лиън. Властите се опитват да установят мотивите за действията му. /Ройтерс, АП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.