"Крайслър" и "Фиат" се сливат

https://blitz.bg/svyat/krayslar-i-fiat-se-slivat_news46747.html Blitz.bg

Американският президент Барак Обама обяви за сливането на автомобилнат компания "Крайслър" с италианската "Фиат", което по думите му има "големи шансове за успех".

"Днес имам удоволствието да обявя, че "Крайслър" и "Фиат" се договориха за сътрудничество, което има силни шансове за успех", каза Обама на кратък брифинг в Белия дом при обявяването на сделката. "Chrysler LLC" днес ще подаде молба за банкрут. Това е нужно, за да може компанията да се реорганизира в по-жизнеспособна структура, заяви представител на администрацията на президента Барак Обама, цитиран от агенция "Блуумбърг". Процедурата ще се осъществи в съответствие с Кодекса на САЩ за банкрути. Той ще подготви почвата за покупката на 20% от акциите на "Крайслър" от италианския автомобилен гигант "Fiat SpA". Американската администрация предостави на "Крайслър" кредити в размер на 4 милиарда долара. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай