Пътнически самолет на “Кувейтските авиолинии” се върна на летището в Кайро 30 минути след излитането си заради запалване на единия от двигателите, съобщи египетската информационна агенция “МЕНА”.
Самолетът е трябвало да лети за столицата Кувейт и закъснял с излитането заради повреда в двигателя. Инженер от компанията разрешил излитането му. Броени минути след вдигането си във въздуха в единия двигател пламнал пожар, който обаче бил загасен веднага от автоматичната противопожарна система. След като пилотът поискал аварийно кацане, на полосата били изпратени веднага пожарни коли и линейки. Самолетът с 227 души на борда се приземил благополучно, но една от пътничките получила инфаркт и е приета в болница. Едно момиче загубило съзнание, а друго е трябвало да получи лекарска помощ, за да излезе от шока, в който изпаднало. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.