Латвийското правителство ще намали министерските заплати с 20%

https://blitz.bg/svyat/latviyskoto-pravitelstvo-shte-namali-ministerskite-zaplati-s-20_news42339.html Blitz.bg

Правителството на Латвия взе решение за намаляване на заплатите на министрите с 20%, съобщи премиерът на страната Валдис Домбровскис, предаде РИА Новости.


Преди това бившият премиер на Латвия Иварс Годманис, чиято оставка беше приета от президента на републиката на 20 февруари, подписа разпореждане за намаляване на министерските заплати през 2009 година с 15%. Латвия преживява най-тежкия икономически спад сред страните-членки на ЕС. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай