Според коментатора на Le Figaro Ерик Земур в публикацията „La grande transgression de Trump”, светът неправилно възприел известната фотография от срещата на „Голямата седморка”, на която Доналд Тръмп е седнал срещу правите европейски лидери. Според журналиста, на мнозина им се иска да видят Тръмп „изолиран”, „двойкаджията на западния клас”, получаващ поучения от своите партньори. Това, според журналиста, би устроило европейските лидери и западните медии, „издигнали враждебността към американския президент в свой принцип”.
 
Снимката обаче всъщност в най-добрите американски традиции изобразява Тръмп като „самотен каубой”, одържал победа над злодеите, е уверен Земур. Друга интерпретация гласи, че на фотографията е изобразен феодален владетел в обкръжение на поданици – владетел, защитаващ ги с оръжие в ръка и явяващ се техен „сеньор”, не търпящ да го крадат.
 
Стремежът на Тръмп да защитава американските интереси, по-точно интересите на американската работническа класа, а не на немските автопроизводители, не гласуващи за него, добре се вписва в този образ.
 
В тази традиция на „обновен феодализъм” американският президент проведе през изминалата седмица преговори със севернокорейския лидер Ким Чен Ун. Според автора, Тръмп „поел върху себе си огромен риск”, стискайки ръката и по този начин придал легитимност на „комунистическия диктатор”, когото допреди няколко месеца наричаше „малкия човек-ракета”, заради решаване на въпроса, който дълги години „тровеше” управлението на неговите предшественици в САЩ.
 
Привързаността на Тръмп към принципа за „двустранна дипломация”, към договореностите тет-а-тет” в ущърб на „многостранния” подход шокира „прекраснодушните” европейци и техните медии. Западните елити не вярват нито в силата на нациите, ни в суверенитета, ни в мощта на оръжията или в техните лидери, е уверен Земур. На тях им се иска да вярват, че „утре целият свят ще се управлява от пазара по маниера на Европейския съюз”.
 
Земур напомня, че този „многостранен” подход, в който преимущество получават международните организации, всеки ден е поставен под съмнение от все по-голям брой страни като Китай, Русия, Турция, а също така и от Унгария и Полша.
 
„Дълго време американците се правеха, че защитават международното право и концепцията за многостранност с цел да гарантират защитата на своите национални интереси. Тръмп отхвърли това лицемерие, считайки, че то се обърна против интересите на САЩ” – е категоричен Земур. И това „преминаване на границите” от лидера на САЩ не могат да го простят западните елити нито в Европа, нито в Америка, обобщава Le Figaro.
 
Превод и редакция: БЛИЦ