Ледът на Северния полюс изтънява

https://blitz.bg/svyat/ledat-na-severniya-polyus-iztanyava_news55870.html Blitz.bg

Ледът в Северния ледовит океан е изтънял драматично между зимите на 2004 и 2008 г., сочи изследване, ползващо данните от сателит на НАСА, съобщава АФП.

Използвайки информацията на НАСА, учените от американската космическа агенция и Вашингтонския университет в Сиатъл са изчислили дебелината на леда и обема на ледената покривка в Северния ледовит океан.

Учените откриха, че арктическият лед изтънява с около седем инча (17,8 см) годишно или 2,2 фута (67 см) за четири години, според изследване на НАСА и Вашингтонския университет, публикувано в списание за геофизични изследвания. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай