Маоисти завзеха влак със 700 пътници

https://blitz.bg/svyat/maoisti-zavzeha-vlak-sas-700-patnici_news45374.html Blitz.bg

Бунтовници от забранената Комунистическа партия на Индия /маоисти/ завзеха тази сутрин в източния щат Джаркханд влак с около 700 пътници, предаде телевизия CNNIBC.

Влакът е пътувал от град Баркхан за град Мугалсарай. Когато той преминавал през гъста гора, намиращ се във влака бунтовник дръпнал аварийната спирачка, а излезлите от гората бунтовници завзели влака.
Съобщения за пострадали засега няма, посочва РИА “Новости”. Пресслужбата на министерството на железопътните линии на Индия засега не разполага с подробности за инцидента. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай