Марк Рюте: НАТО приема "много сериозно" заглушаването на GPS-навигацията

Засилваме действията си по отношение на хибридните и кибератаки, заяви генералният секретар на Алианса

https://blitz.bg/svyat/mark-ryute-nato-priema-mnogo-seriozno-zaglushavaneto-na-gps-navigaciyata_news1104665.html Blitz.bg

Генералният секретар на НАТО Марк Рюте заяви, че Алиансът работи денонощно, за да предотврати инциденти като този в неделя, когато в българското въздушно пространство бе заглушен сигналът на GPS-навигацията на самолета на Урсула фон дер Лайен, предава БНР.

Кузман Илиев: Урсула фон дер Лайен рискува живота си, за да ни убеди да вземем военен заем

"Работим денем и нощем"

"НАТО приема много сериозно проблема със заглушаването на GPS. Засилваме действията си по отношение на хибридните и кибератаки. Работим денем и нощем, за да го предотвратим и да сме сигурни, че няма да се повтори", каза Рюте по време на визита в Люксембург.

След атаката по Урсула Фон дер Лайен: Това ли е голямото оръжие на Путин?

Русия – зад хибридните заплахи

Той подчерта, че заглушаването е част от по-широка кампания на Москва, включваща кибератаки и саботажи. Сред примерите са прекъсването на подводни кабели в Балтийско море и атака срещу Националната здравна служба на Великобритания.

По думите му от началото на войната в Украйна западните страни са регистрирали десетки подобни действия – от палежи и вандализъм до опити за убийства, приписвани на Русия и нейни проксита.

Тръмп с горещ коментар за самолета на Урсула над България, разкри болен ли е! Снимка

Времето за реакция е критично

"Заплахата от Русия се увеличава всеки ден. С новите ракетни технологии разликата между Литва и градове като Люксембург, Хага или Мадрид е само 5 до 10 минути. Толкова е нужно на една ракета, за да достигне тези части на Европа", предупреди генералният секретар на НАТО.

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай
1 Коментара
тони
преди 9 месеца

Рюте ,ти по всяка вероятност виждаш само пред носа си.Страх тресе кочината наречена НАТО.Вече и на сън се стряскаш от Путин.

Откажи