Американец от щата Уисконсин бе осъден на 89 дни затвор, след като инсценира собствената си смърт и прекара същия период в бягство от властите, пише glasnews.bg.
45-годишният Райън Боргуард симулирал потъването на лодката си в езеро през август 2024 г., с цел да изчезне безследно.
След изчезването му полицията открила, че той е търсил в интернет как да прехвърля пари към чуждестранни банки, как да си извади нов паспорт и застраховка.
Бягството и залавянето
Два дни след "изчезването" си Боргуард преминал границата между САЩ и Канада, след което заминал за Париж, а по-късно се установил в американския щат Джорджия. Властите установили контакт с него чрез русскоговоряща жена, свързана с мъжа.
През декември 2024 г. Боргуард сам се върнал в САЩ и разкрил плана си на полицията. Срещу него бяха повдигнати обвинения за подвеждане на властите.
Присъдата
Съдът взе решение да го осъди на 89 дни затвор – точно колкото време е бил в неизвестност. На заседанието мъжът заяви, че дълбоко съжалява за действията си и не оспорва обвиненията.