Жителите на руското градче Керч станаха свидетели на необичайна спасителна акция на бебе-делфин. Рано сутринта в района на автогарата на града човек е бил забелязан да изважда делфинчето от маловодната река Мелек-Чесме.
Излизайки на брега, мъжът, без да жали пари, е извикал такси, за да откара делфина до морето, където да го пусне.
Специалистите обясняват наличието на делфин в дълбоката не повече от половин метър градска река с “търсенето на храна”./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.