Медиите в Русия все още не са свободни

https://blitz.bg/svyat/mediite-v-rusiya-vse-oshte-ne-sa-svobodni_news46848.html Blitz.bg

Руските медии във всички сфери не са свободни, а Русия остава най-опасната за журналистите страна, се казва в доклад на международната правозащитна организация „Фрийдъм хаус”, предаде РИА Новости.


Организацията изготвя ежегоден доклад, описващ положението на медиите през 2008г. в 159 страни по света. На Русия са отделени три страници, съдържащи традиционната критика по адрес на руските власти, както и констатацията, че руските средства за масова информация не са свободни. Това е работен вариант на доклада, а окончателният вариант ще бъде публикуван през юни. „Русия остава една от най-опасните страни по света за медиите поради широко разпространения произвол на властите, правоохранителните органи и престъпните елементи, които със всякакви средства се опитват да заставят журналистите да мълчат”, се казва в доклада на “Фрийдъм хаус”. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай