Медведев: Ерата на американското финансово надмощие приключи

https://blitz.bg/svyat/medvedev-erata-na-amerikanskoto-finansovo-nadmoshtie-priklyuchi_news16823.html Blitz.bg

Руският президент Дмитрий Медведев заяви днес, че ерата на американското финансово надмощие е приключила, като добави че е спечелил подкрепата на германския канцлер Ангела Меркел при нейното посещение с призив за по-справедлива система.

И Медведев, и Ангела Меркел призоваха за нови мерки, които да отговорят на кредитната криза, преминаваща от САЩ към международните пазари. „Времето на надмощие на една икономика и на една валута бе изпратено веднъж и завинаги в миналото”, заяви Медведев по време на срещата си с германския канцлер. „Ние трябва да работим заедно за строежа на нова и по- справедлива финансово-икономическа система в света, която да се основава на принципите на равнопоставеност, върховна власт на закон и зачитането на взаимните интереси”. /АФП

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай