Мексико върна 41 нелегални имигранти обратно в Куба в първа подобна операция след сключването през октомври на споразумение между двете страни за борба с нелегалната имиграция.
37 мъже и 4 жени бяха транспортирани до Куба с мексикански кораб, отплувал от Ислас Мухерес, най-близката точка до комунистическия остров. „От тяхното арестуване до превозването им кубинските граждани бяха под грижите на имиграционните и консулски служби и бяха хранени, получавах медицински грижи и средства за комуникация, като бяха зачитани човешките им права“, съобщиха от мексиканския Институт по миграцията. Не се уточнява кога са били арестувани кубинците. Хиляди поданици на Острова на свободата преминават през Мексико всяка година в опит да се доберат до САЩ. Повечето от тях стигат до Кинтана Ро на п-ов Юкатан, където тази година са арестувани 430 души. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.