Мерил Линч: Барел петрол под 25 долара през 2009 г.

https://blitz.bg/svyat/meril-linch-barel-petrol-pod-25-dolara-prez-2009-g_news25804.html Blitz.bg

Цената на суровия петрол през следващата година може да падне под 25 долара за барел, ако рецесията обхване и Китай, което ще доведе до намаляване на търсенето на “течното злато” в цял свят. Това съобщи американската инвестиционна банка Мерил Линч.

Анализаторът от Мерил Линч Франсиско Бланч посочва в доклад, че търсенето на петрол в света през 2009 г. ще намалее, тъй като икономическият ръст се забавя до най-ниските нива от 1982 г., предаде агенция Блумбърг. “Възможно е временно падане под 25 долара за барел, ако глобалната рецесия се разпростре и в Китай и ако ОПЕК трябва значително да намали производството”, посочи Бланч. За последен път барел суров петрол беше под 25 долара на борсата в Ню Йорк през ноември 2002 г., пише на сайта си сръбският вестник “Блиц”. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай