Двете деца са били оставени в автомобила при температура на въздуха по това време от 31 градуса по Целзий. Трагичният инцидент е станал в събота, обяви полицията в Куинсланд. Не е ясно за колко време децата са били оставени в нагорещената кола.
Загиналите са на 1 и 2 години. Според полицията причина за смъртта им е излагането на голяма жега.
27-годишната им майка Кери-Ан Конли е първото лице в Австралия, обвинено в убийство за подобно престъпление.
Според местните закони обвинението, повдигнато на жената, е за убийство, причинено от „безразсъдно безразличие към човешкия живот”.
Освен това на майката са повдигнати и обвинения за притежание на наркотици. Австралийските власти определиха смъртта на двете деца като "абсолютна трагедия". И двете загинали деца са момичета.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.