Мобилен телефон върнат след 4 дни в морето

https://blitz.bg/svyat/mobilen-telefon-varnat-sled-4-dni-v-moreto_news57180.html Blitz.bg

Мобилен телефон беше намерен 4 дни след като беше изпуснат в морето, съобщи тайванския United Daily News.

Ю Хсин-лех от Тайпей загубил телефона си на 24 юли докато се гмуркал край пристанищното градче Кийлунг в Тайван. В понеделник, след 4 дни в морето, телефонът изплувал на брега на Тайван на 37 км от мястото където бил изпуснат и бил открит от спасителя Лин Хуан-чуан. Той заредил батерията на телефона и позвънил на съпругата на Ю, чиито номер бил в телефонния указател.

“Всички функции на телефона работеха, непромокаемият калъф, в който беше явно го е предпазил. Собственикът беше изключително изненадан – мислеше, че е безвъзвратно изгубен,” сподели Лин./БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай