Газопроводът “Южен поток” ще започне да действа през 2015 г., заяви руският министър на енергетиката Сергей Шматко непосредствено преди започващия утре в София енергиен форум “Природен газ за Европа: сигурност и партньорство”.
Шматко посочи, че практически напълно е съгласуван текстът за споразумение за строителството на газопровода “Южен поток”. Подписването му от руска и българска страна може да се състои още в края на април при предстоящото посещение на българския премиер Сергей Станишев в Москва, предаде ИТАР-ТАСС. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.