Музиканти, борещи се за правата на човека, протестираха срещу това, че техни творби се използват за изтезаване на затворници в Гуантанамо, пише “Гардиън”.
Песните се пускат много силно, за да подлудяват затворниците. Сред протестиращите са Bruce Springsteen, Massive Attack, Elbow, Rage Against The Machine*s Tom Morello, UNKLE*s James Lavelle, Matthew Herbert, Magic Numbers и Bill Bailey. В знак на протест на техните концерти и други участия във фестивали ще има минута мълчание, посочва ГазетаРу. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.