Мюнхен е германската столица за самотници

https://blitz.bg/svyat/myunhen-e-germanskata-stolica-za-samotnici_news42933.html Blitz.bg

Столицата на Бавария Мюнхен се превърна в германския град, в който живеят най-голям брой сингли – общо 243 000.

В нито един друг немски град бройката на самотните хора не е толкова голяма, колкото в Мюнхен. Изследване на агенцията “Parship” показва, че в баварската столица живеят 243 000 души, които са без партньор.

Това е 28,8% от населението на града на възраст от 18 до 59 години. Малко след Мюнхен се нарежда Берлин с 28,6% сингли от общото население. По нататък в подреждането идват Кьолн с 25,9%, Хамбург с 25,4% и Франкфурт на Майн 24,8%.

Близо 1/5 от германците на възраст между 18 и 59 години живеят сами без половинка. Това прави около 20 милиона души от цялото население на страната. В анкетата на “Parship” са участвали общо 2500 души от съответните възрастови граници. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай