На косъм от война! Стратегически бомбардировачи B-1B Lancer на САЩ прелетяха над крайбрежието на КНДР (СНИМКИ)

https://blitz.bg/svyat/na-kosam-ot-voyna-strategicheski-bombardirovachi-b-1b-lancer-na-sasht-preletyaha-nad-kraybrezhieto-na-kndr-snimki_news545720.html Blitz.bg
Пентагонът излезе с важно изявление, в което разкрива, че бомбардировачи и изстребители на САЩ са прелетели в близост до крайбрежието на Северна Корея. Както съобщава военното ведомство на Америка, самолетите са прелетели в международното въздушно пространство на изток от бреговете на Северна Корея.

В изявлението се казва, че в операцията са участвали свръхзвукови стратегически бомбардировачи B-1B Lancer, които са излетели от Гуама, а също така и изстребители F-15C Eagle, излетели от Окинава.





От Пентагона отбелязват, че тези действия са "ясен сигнал за това, че президентът на САЩ Доналд Тръмп има много варианти за това да се справи с каквато и да е заплаха".

"Ние сме готови да използваме целия диапазон от военни възможности, за да защитим САЩ и нашите съюзници", се казва още в официалното изявление.

По-рано Тръмп отправи критика към предшествениците си и заяви, че те като президенти на САЩ отдавна е трябвало да разрешат ситуацията с ядрената програма на Северна Корея.

Превод БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай