В регионите в Русия в периода на криза се наблюдава рязък ръст на броя на самоубийствата.
Причините все още не са установени, но това са първите тревожни сигнали, съобщи за Интерфакс директорът на Държавния научен център по социална и съдебна психиатрия Татяна Дмитриева. Междувременно пък специалисти в областта на икономиката прогнозират нова вълна на уволнения в Русия в най-скоро време. Дмитриева посочи, че има данни, че и в САЩ има проблеми. Там обаче по думите й се отнасят по-леко към неуспехите. “Американските специалисти ни казват: “Нашият Джон не се страхува от нищо, ще пренощува някъде в топъл щат под палмата, а вашият руснак Иван веднага си надява примката. За нас това е непонятно”, разказва Дмитриева. Психиатърът обяснява причините с това, че “ние имаме друг манталитет, по-съвестни сме, много сме отговорни за близките си, за неуспехите си”. Newsru отбелязва, че в Сибир преминава вълна от самоубийства. Бум на опитите за самоубийство е регистриран в Новосибирск. Само на 8 декември в болница са откарани 15 души. Средната им възраст е 35 години. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.