Броят на бежанците, принудени да напуснат домовете си заради боевете в северозападната част на Пакистан от август 2008 г. досега, е надхвърлил два милиона души, съобщиха днес от Върховния комисариат по бежанците на ООН.
Цифрата се получава като сума от 1,45 млн. души, останали без покрив след офанзивата на пакистанската армия срещу талибаните, започнала на 2 май, и други 553 916 души, напуснали региона заради предишни сблъсъци. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.